acer galvanitzat
L'acer galvanitzat DX51D+Z EN 10346 combina el grau d'acer base DX51D amb un recobriment de zinc Z tal com s'especifica a la norma EN 10346. Aquest producte està dissenyat per oferir una excel·lent resistència a la corrosió, conformabilitat i acabat superficial per a aplicacions industrials i de construcció exigents.
DX51D+Z és un material d'acer galvanitzat en calent-comú que s'utilitza habitualment en diverses indústries de la construcció i de l'automoció. D significa acer-format en fred, X51 és el grau de rendiment i +Z és l'identificador del procés de galvanització, GNEE STEEL Group produeix capes regulars de zinc de z30 a z350, amb especificacions populars de galvanitzat en calent, com ara DX51D Z100, Z140, Z1780, Z2780.

Ingredients (composició química)
| Element | Interval de contingut (% en pes) | Funció |
|---|---|---|
| Carboni (C) | Menor o igual a 0,12 | Millora la ductilitat. |
| Manganès (Mn) | Menor o igual a 0,60 | Augmenta la força. |
| Fòsfor (P) | Menor o igual a 0,025 | Prevé la fragilitat del fred. |
| Sofre (S) | Menor o igual a 0,025 | Millora la maquinabilitat. |
| Alumini (Al) | Major o igual a 0,020 | Millora l'adhesió del recobriment. |
Característiques de rendiment
| Propietat | Interval de paràmetres |
|---|---|
| Resistència a la tracció | 270~350 MPa |
| Límit de rendiment | 140~240 MPa |
| Elongació (A80) | Major o igual al 22% (allargament de la fractura, adequat per a embutició profunda) |
| Pes del recobriment galvanitzat | Graus habituals: Z60 (60g/m²), Z120 (120g/m²), Z180 (180g/m²), Z275 (275g/m²), etc. |
| Resistència a la corrosió | Prova de polvorització de sal: 100 ~ 500 hores sense òxid vermell. |
| Qualitat de la superfície | Superfície de lluent de zinc (lentillet normal, lluent gran, lluent petit) o superfície llisa (sense flor de zinc, apta per ruixar). |
Materials i especificacions
| Paràmetre | Interval d'especificacions |
|---|---|
| Estàndard | Norma EN 10346 |
| Material del substrat | Acer baix en carboni (xapa-laminada en fred) |
| Tipus de recobriment | Recobriment de zinc pur (GI) o recobriment d'aliatge de zinc-ferro (GA), normalment recobriment de zinc pur (GI) |
| Gruix del substrat | 0,15 mm ~ 6,0 mm |
| Grau de recobriment de zinc | Z60, Z80, Z100, Z120, Z150, Z180, Z200, Z275 (seleccionat en funció dels requisits de resistència a la corrosió) |
| Amplada estàndard | 600 mm ~ 1500 mm (personalitzable per tallar) |
Comparació de materials similars
DX51D+Z és la designació de material a l'estàndard europeu EN 10346, i hi ha graus de material similars en estàndards nord-americans, japonesos i xinesos, com ara CS Tipus B, SGCC, DC51D+Z, etc.
| Estàndard/Grau | Material corresponent |
|---|---|
| EN 10346 | DX52D+Z, DX53D+Z, DX54D+Z |
| ASTM A653 | CS Tipus B (estàndard dels EUA, resistència a la tracció similar, recobriment de zinc expressat en oz/ft²) |
| JIS G3302 | SGCC (xapa d'acer galvanitzat japonès) |
| GB/T 2518 | DC51D+Z (estàndard xinès, rendiment similar al DX51D) |
ACER GNEEEl procés de producció i inspecció de s'assegura que cada lot d'acer galvanitzat DX51D+Z EN 10346 compleix les especificacions tècniques i les expectatives de rendiment. Oferim informes d'inspecció detallats i suport tècnic professional per simplificar la contractació dels clients.
-
Propietats mecàniques
| Grau | Revestiment | Estàndard | Límit de fluència Re (MPa) | Resistència a la tracció Rm (MPa) | Elongació A80 (min %) | r90 (min) | n90 (min) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DX51D | Z, ZA, ZF | EN 10346 | - | 270 – 500 | 22 | - | - |
| DX52D | Z, ZA, ZF | EN 10346 | 140 – 300 ²) | 270 – 420 | 26 | - | - |
| DX53D | Z, ZA, ZF | EN 10346 | 140 – 260 | 270 – 380 | 30 | - | - |
| DX54D | Z, ZA, ZF | EN 10346 | 120 – 220 | 260 – 350 | 36 | 1.6 ⁴) | 0.18 |
| DX56D | Z, ZA, ZF | EN 10346 | 120 – 180 | 260 – 350 | 39 | 1.9 ⁵) | 0.21 ⁵) |
| DX57D | Z, ZA | EN 10346 | 120 – 170 | 260 – 350 | 41 | 2.1 ⁵) | 0.22 |
Preguntes freqüents:
1. És l'acer galvanitzat DX51D adequat per a ús a l'aire lliure?
Resposta: Sí. El seu recobriment de zinc proporciona una excel·lent protecció contra la corrosió, el que el fa ideal per a projectes de construcció i infraestructura a l'aire lliure.
2. L'acer DX51D es pot tallar o tallar a la llargada?
Resposta: Sí. Les bobines DX51D es poden tallar en tires o tallar-se en làmines segons les especificacions del client.
3. Com es compara el DX51D amb el DX52D i el DX53D?
Resposta: DX51D és per a la conformació general, mentre que DX52D i DX53D ofereixen un rendiment-de dibuix profund millorat.
4. Quin és el termini de lliurament típic de l'acer galvanitzat DX51D?
Resposta: el termini de lliurament sol ser de 15 a 30 dies, depenent de la mida de la comanda, les especificacions i el programa de producció.
5. El DX51D és adequat per a la soldadura?
Resposta: Sí. El DX51D proporciona una bona soldabilitat mitjançant processos de soldadura habituals amb un control de paràmetres adequat.
Embalatge i enviament


