NOTÍCIES
L'acer galvanitzat S280GD s'ha convertit en un material essencial en molts projectes de construcció d'acer a causa de les seves propietats mecàniques fiables i resistència a la corrosió. En resposta a la creixent demanda del mercat, GNEE STEEL continua ampliant la seva capacitat de subministrament i les especificacions del producte per a aquest grau.
La combinació de resistència estructural i protecció del recobriment de zinc permet que l'acer galvanitzat S280GD funcioni bé tant en entorns de càrrega-com exposats.
La consistència és fonamental en els materials estructurals. L'acer galvanitzat S280GD subministrat per GNEE STEEL es produeix sota processos controlats per garantir un rendiment estable en diferents lots.

| Paràmetre de qualitat | Control Focus |
|---|---|
| Límit de rendiment | Compliment estable amb EN 10346 |
| Tolerància al gruix | Control precís |
| Revestiment de zinc | Uniforme i adherent |
| Qualitat de la superfície | Net i lliure de-defectes |
Aquesta coherència admet una fabricació i instal·lació fiables per a projectes d'enginyeria.
-
Aplicacions d'acer galvanitzat S280GD
Construcció i construcció:Làmines de coberta, revestiment de parets, panells estructurals, revestiment i components lleugers d'emmarcació.
Indústria de l'automoció:Panells de carrosseria exteriors, reforços interiors, peces del tren d'aterratge i bigues estructurals.
Sistemes de climatització i conductes:Conductes de ventilació, unitats d'aire condicionat, sistemes d'escapament i panells de calefacció.
Electrodomèstics de consum:Tambors de rentadora, portes de nevera, folres de forn i carcassa de microones.
Equipament industrial:Dipòsits d'emmagatzematge, marcs industrials lleugers, peces de maquinària agrícola i panells de contenidors.
Les tendències del sector indiquen una creixent adopció de l'acer galvanitzat en sistemes estructurals a causa de la seva durabilitat i els requisits de manteniment reduïts. En comparació amb l'acer pintat, l'acer galvanitzat ofereix una vida útil més llarga i una resistència a la corrosió més previsible.
L'acer galvanitzat S280GD es selecciona amb freqüència per a aplicacions on es requereix una resistència moderada i una alta fiabilitat, inclosos edificis d'acer lleuger i instal·lacions industrials.
GNEE STEEL ofereix opcions de subministrament flexibles, que inclouen amplades, gruixos i pesos de recobriment personalitzats. Això permet als clients optimitzar la selecció de material en funció de les necessitats específiques del projecte-.
En centrar-se en el rendiment pràctic en lloc d'especificacions exagerades, GNEE STEEL ajuda els clients a aconseguir solucions eficients i rendibles-.
- Grau d'acer disponible
|
Estàndard |
Grau |
C |
Si |
Mn |
P |
S |
Ti |
|
Forcold Forming Estàndard xinès |
DX51D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
DX52D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
DX53D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
DX54D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
DX56D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
DX57D+Z |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.100 |
0.045 |
0.30 |
|
|
Forcold Forming Estàndard japonès |
SGCC |
0.15 |
0.50 |
0.80 |
0.050 |
0.030 |
0.025 |
|
SGCD1 |
0.12 |
0.50 |
0.60 |
0.040 |
0.030 |
0.025 |
|
|
SGCD3 |
0.08 |
0.50 |
0.45 |
0.030 |
0.030 |
0.025 |
|
|
SGCD4 |
0.06 |
0.50 |
0.45 |
0.030 |
0.030 |
0.025 |
|
|
Per Estructura Estàndard japonès |
SGC340 |
0.25 |
0.50 |
1.70 |
0.200 |
0.035 |
0.025 |
|
SGC400 |
0.25 |
0.50 |
1.70 |
0.200 |
0.035 |
0.150 |
|
|
SGC490 |
0.30 |
0.50 |
2.00 |
0.200 |
0.035 |
0.025 |
|
|
SGC510 |
0.30 |
0.50 |
2.50 |
0.200 |
0.035 |
0.025 |
|
|
Per Estructura Estàndard AISI |
S220GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.025 |
|
S250GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.025 |
|
|
S280GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.025 |
|
|
S320GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.025 |
|
|
S350GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.150 |
|
|
S550GD+Z |
0.20 |
0.60 |
0.70 |
0.100 |
0.045 |
0.150 |


